Chalupa Majer Biffar

Leží na samote v bezprostrednej blízkosti Klátovského ramena (národná prírodná rezervácia a územie európskeho významu)
Chalupa bola postavená v 50-tych rokoch a obývala ju rodina Egriovcov. Chovali sa tu takmer všetky druhy domácich zvierat a pestovali obilniny, vinič, zeleninu aj ovocie. Usadlosť bola hospodársky takmer samostatná. V 70-tych rokoch bola k pôvodnej budove pristavaná ďalšia časť a ďalšie hospodárske stavby čím sa objekt zväčšil. V apríli 2014 sme kúpili celý objekt my - manželia Iveta a Ľuboš Šteklovi aj s priľahlým pozemkami o celkovej rozlohe 24 árov. Chalupu sme podrobili celkovej rekonštrukcii a s láskou sa o ňu staráme dodnes. Okrem obvodových múrov, ktoré boli tiež opravené, boli odizolované základy, podlahy, nové dlažby, nová strecha aj odkvapy, nové okná a dvere, nové elektrické, vodovodné aj odpadové rozvody, nové kúrenie, nová fasáda, nové múry aj vonkajšie dlažby, nové brány ... atď. Všetko zariadenie (nábytok) bolo kúpené alebo vyrobené na mieru a teda je nové. Chalupa nebola zariadená štýlom „čo sa doma vyradí, ide na chalupu“. Objekt je vhodný aj pre náročnejšiu klientelu.
V auguste 2022 sme prikúpili aj vedľajšiu chalupu, resp., to čo z nej zostalo, aj s priľahlými objektmi a rozsiahlymi pozemkami, ktoré sme zatiaľ zapožičali na pestovanie kukurice a pšenice aby sme ich nemuseli kosiť :) Stali sme sa tak najväčšími feudálmi (a zároveň poddanými) na Majeri Biffar :)
Chalupu v súčasnosti rekonštruujeme a ak bude dosť prostriedkov, vytvoríme z nej dvojičku súčasnej chalupy aby sme mohli privítať aj väčšie skupiny. Držte nám palce, je to boj ...

Vybavenie objektu

2 x spálňa
v každej spálni je jedna manželská posteľ a dve jednopostele. Sú kvalitné drevené z borovicového masívu s vysokým matracom
1 x obývacia izba
(priechodná) s rozťahovacou sedačkou a kreslom, TV so satelitom
Celková kapacita
8 pevných lôžok + 1-2 miesta na rozťahovacej sedačke.
Kuchyňa
chladnička, plynový sporák s elektrickou rúrou, mikrovlnná rúra, rýchlovarná kanvica
Kúpeľňa
sprchový kút, umývadlo, práčka, WC, druhé-samostatné WC

Bonusom je zateplená, vykurovaná útulná spoločenská miestnosť so samostatným vchodom a drezom s teplou a studenou vodou Tu je fajčenie samozrejme povolené.

Ústredné kúrenie (ÚK) je plynové, teplá voda je z elektrického bojleru (120l). Dom má vlastný zdroj pitnej a chutnej vody. V obývačke si môžete romanticky prikurovať krbom.

Vonkajšie vybavenie

Vonku si môžete posedieť pri záhradnom grile v osvetlenom altánku so zásuvkami. K dispozícii je aj ohnisko a kotlík s trojnožkou. Pribudla vyhrievaná kúpacia kaďa s bublinkami.

Bicykle (v lete)

Na vyžiadanie si môžete vypožičať 6 dospeláckych bicyklov rôznych veľkostí a 2 malé detské bicykle. Treba nahlásiť vopred !
Zapožičanie je bezplatné, ale musíte si ich dofúkať a nastaviť.

Parkovanie

Parkovanie pre 2-3 autá je možné priamo na pozemku (za bránou). Prístupová cesta je prašná, keď prší je blatová ale zjazdná počas celého roka. Vzhľadom na vzdialenosť od Bratislavy je objekt vhodný aj na víkendové pobyty. Prevádzka je celoročná.

Zakázané

V celom objekte s výnimkou spoločenskej miestnosti je fajčenie prísne zakázané!
Do chalupy ale ani na pozemok nemajú povolený vstup žiadne domáce zvieratá!
Používanie zábavnej pyrotechniky (delobuchy, petardy, ohňostroje, svetlice ...)

Stravovanie

V chalupe je dobre vybavená kuchyňa a preto pre šikovnú kuchárku nie je problém čokoľvek uvariť či dokonca upiecť. Ale ak si celkom správne poviete, že ste na dovolenku neprišli stáť pri sporáku, v okolí Vám svoje služby ponúkne hneď niekoľko stravovacích zariadení rôznych kategórii.
Najbližší je Bufet Jahodná pri odbočke na chalupu. Bufet je čistučký, veľmi gustiózny s milým personálom a chutnou domácou maďarsky ladenou kuchyňou. Doručujeme vybrať si z bohatého denného menu, ktoré varia každý deň úplne čerstvé. Minútky sú z mrazených polotovarov. Veľkosť porcii zodpovedá cene ... Aj keď je to len kúsok od chalupy, jedlo Vám aj ochotne dovezú až k nám. Stačí si vybrať a zavolať na 0908 577333.
V máji 2023 otvorili malé, milé rodinné Bistro pri Dunaji. Ponúkajú väčšinou ľahšie jedlá s množstvom zeleniny, ale aj klasiku ako vysmážaný syr/karfiol, či medové rebrá a megaponuku burgrov s hranolkami aj bez. Zároveň je to jediný podnik v Jahodnej ktorý aj mimo obeda ponúka polievky a najlepšie točené pivo v okruhu 20 km.
Za zmienku určite stojí aj pizzeria Bistro pri mlyne. Je to takisto rodinný podnik v peknom prostredí na brehu Dunaja s príjemnou obsluhou. Na jedenie ponúkajú len pizze ale veľmi chutne a poctivo spravené v peci na drevo. Na pizzu si ale chvíľu počkáte, pretože nepochopiteľne uprednostňujú telefonické objednávky pred prítomnými hosťami. Pizzu Vám na telefonickú objednávku (0919 313611) privezú aj k nám na chalupu. Točia tu fantastickú pravú Kofolu a vynikajúceho Kozla. Škoda, že len v lete.
Tieto dve bistrá by si mali vymeniť názvy, pretože Bistro pri Dunaji vôbec nie je pri Dunaji. Pri Dunaji je Bistro pri Mlyne, ktoré zase nie je pri mlyne laughing
Veľmi príjemná a v krásnom prostredí pri Malom Dunaji je reštaurácia Alba Régia. Je to štýlová turistická klasika, môžete prísť aj v teplákoch či v športovom. Prostredie je veľmi atraktívne čo sa trochu odzrkadľuje aj na cenách, personál je milý, ale mali by vymeniť kuchára a upgradovať jedálny lístok ...
Ak si chcete spraviť pekný výlet zakončený ozaj dobrým obedom alebo večerou, určite odporúčam Malom Csárdu vo veďlajšej obci Tomášikovo. Csárda sa nachádza priamo na brehu Malého Dunaja a ponúka maďarské gastronomické špeciality. Cez víkend v peknom počasí ale býva dosť plno.
Ne všetkých uvedených miestach sa dohovoríte po slovensky ...

Drevo nad zlato

Nachádzame sa na Žitnom ostrove, ktorý nepatrí práve medzi lesnaté oblasti. Navyše sme v 5.st.ochranného pásma, kde svojvoľný výrub nie je možný. Nie sme schopní obstarať vám toľko dreva aby ste mohli každý večer sedieť pri ohníku. 
Keby sme ho pre vás chceli kúpiť, priestorový meter dreva stojí cca 100 €. Suché drevo si môžete sami nazbierať v okolitom poraste v rámci aktívneho relaxu. Nám na to žiaľ nezostáva čas. Každý od nás dostane balík uhlia na grilovanie a keď stíhame, tak aj základnú dávku dreva. Ďakujeme za pochopenie.

Vzdialenosti

  • Bufet 600 m
  • Obchod, pekáreň 1300 m
  • Krčma 1300 m
  • Autobusová zastávka SAD 850 m

Ako sa dostanete na Majer Biffar

Z Bratislavy a okolia sú možné tieto trasy:

  1. Najrýchlejšia cesta je po novej R7. Ako sa na ňu dostanete to vám ozaj neporadím, ale po R7 až na koniec, t.j. do Holíc, ďalej po starej ceste do Dunajskej Stredy a z Dunajskej Stredy na Galantu.
  2. Najpomalšia a za trest je nespoplatnená trasa cez Šamorín do Dunajskej Stredy a ďalej smer Galanta.
  3. Zaujímavá trasa je cez Rusovce, Čunovo do Vojky bezplatne prevezie cez Dunaj kompa a potom pokračujete do Dunajskej Stredy. Keď sa na kompu nedostanete nič sa nedeje, počkáte na ďalšiu kompu alebo pokračujete ďalej na Gabčíkovo a potom do Dunajskej Stredy. Než príde ďalšia kompa, budete v D.Strede.
  4. Od vodného diela v Čunove idete pod hrádzou do Gabčíkova a potom do Dunajskej Stredy. Je to trochu dlhšie ako ostatné trasy, ale zato rýchlejšie a môžete si spraviť prestávku na Vodnom diele Gabčíkovo, prezrieť si plavebné komory a pokračovať v ceste. Na tejto trase je v sezóne pri ceste aj viacero zmrzlinárov.
  5. Do navigácie alebo do Google Maps si naťukajte "Majer Biffar" a vyrazte cool

V Dunajskej Strede sa držíte smeru na Galantu a aj keby ste nechceli, po chvíľke prídete do Jahodnej. V Jahodnej hneď za tabuľou obce, pri stánku s kvetmi a zeleninou odbočíte doľava na prašnú cestu a prídete k nám.

Keď pôjdete z Galanty budete stále smerovať na Dunajskú Stredu, do Jahodnej prídete z opačnej strany a tak musíte prejsť celú dedinu až nakoniec a za benzínovým čerpadlom a stánkom s kvetmi a zeleninou odbočíte doprava na prašnú cestu.

Súradnice: 48°2'44"N, 17°41'30"E (48,0457197, 17,6917681)

Sociálne siete

Počasie v okolí

Jahodná Dunajská Streda

Partneri

Ak si chcete s deťmi od seba navzájom oddýchnuť, máme pre Vás ideálnu alternatívu. Prihláste Váše ratolesti do jedného z našich fantastických detských táborov. Viac ako 20 rokov máme ten najväčší výber tých najatraktívnejších a najbezpečnejších detských táborov na Slovensku ale aj v zahraničí. Kompletnú ponuku nájdete na www.ckusmev.sk.