Chalupy Majer Biffar

Na úvod je dôležité zdôrazniť, že naše dve chalupy sa neprenajímajú dvom rôznym skupinám. Vždy len jednej skupine, ktorá bude podľa počtu ľudí ubytovaná v jednej alebo v obidvoch chalupách. 
Chalupy sú situované na samote v bezprostrednej blízkosti Klátovského ramena.
Boli postavené v 50-tych rokoch a obývali ich rodiny Egriovcov. Chovali sa tu takmer všetky druhy domácich zvierat a pestovali obilniny, vinič, zeleninu aj ovocie. Usadlosť bola hospodársky takmer samostatná. V 70-tych rokoch bola k pôvodnej budove pristavaná ďalšia časť a ďalšie hospodárske stavby čím sa objekt rozšíril. V apríli 2014 sme prvú chalupu kúpili my - manželia Iveta a Ľuboš Šteklovi aj s priľahlými pozemkami o celkovej rozlohe 24 árov. V auguste 2022 sme prikúpili aj vedľajšiu chalupu, resp., to čo z nej zostalo, aj s priľahlými objektmi a rozsiahlymi pozemkami. Chalupy sme podrobili celkovej rekonštrukcii a s láskou sa o ňu staráme dodnes. Našu útulnú Chalupu na samote Majer Biffar nájdete aj medzi odporúčanými ubytovacími zariadeniami na stránkach chalupy na prenájom. Ak ste sa rozhodli stráviť Vašu dovolenku na Južnom Slovensku, neváhajte si naše ubytovanie vyhľadať na portáli nášho partnera MegaUbytovanie.sk 

Rozloženie chalúp

Chalupa 1 (kapacita 9) :
Spálňa 1: 4x jednolôžko
Spálňa 2: 1x jednolôžko, 2x manželská posteľ
Kuchyňa, kúpelňa s WC, extra WC 
Bonusom je zateplená, vykurovaná útulná spoločenská miestnosť so samostatným vchodom a drezom s teplou a studenou vodou Tu je fajčenie samozrejme povolené.

Chalupa 2 (kapacita 10) :
Spálňa 1: 3x jednolôžko
Spálňa 2: 1x jednolôžko, 1x manželská posteľ, 1x poschodová posteľ
Spálňa 3: 2x jednolôžko
Spoločná miestnosť, kuchyňa, kúpelňa s WC, extra WC 

Celková kapacita obidvoch chalúp je 19 lôžok.
V chalupách bude vždy ubytovaná len jedna skupina ! Tá vaša :)

Ústredné kúrenie (ÚK) je plynové+krby. Domy majú vlastné zdroje pitnej a chutnej vody. 
NOVINKA ! V oboch chalupách je WIFI.

Vonkajšie vybavenie

Vonku si môžete posedieť pri záhradnom grile v osvetlenom altánku so zásuvkami. K dispozícii je aj ohnisko a kotlík s trojnožkou, kotlinka. Pribudla vyhrievaná kúpacia kaďa s bublinkami.

Parkovanie

Parkovanie pre 2-3 autá je možné priamo na každom pozemku. Dohromady zaparkujete 6 áut. Prístupová "cesta" je prašná, keď prší je blatová ale zjazdná počas celého roka. Vzhľadom na vzdialenosť od Bratislavy je objekt vhodný aj na víkendové pobyty. Prevádzka je celoročná.

Zakázané

V celom objekte s výnimkou spoločenskej miestnosti je fajčenie prísne zakázané!
Do chalupy ale ani na pozemok nemajú povolený vstup žiadne domáce zvieratá!
Používanie zábavnej pyrotechniky (delobuchy, petardy, ohňostroje, svetlice ...)

Stravovanie

V chalupách sú dobre vybavené kuchyňky a preto pre šikovnú kuchárku nie je problém čokoľvek uvariť či dokonca upiecť. Ale ak si celkom správne poviete, že ste na dovolenku neprišli stáť pri sporáku, v okolí Vám svoje služby ponúkne hneď niekoľko stravovacích zariadení rôznych kategórii.
Najbližší je Bufet Jahodná pri odbočke na chalupu. Bufet je čistučký, veľmi gustiózny s milým personálom a chutnou domácou maďarsky ladenou kuchyňou. Doručujeme vybrať si z bohatého denného menu, ktoré varia každý deň úplne čerstvé. Minútky sú z mrazených polotovarov. Veľkosť porcii zodpovedá cene ... Aj keď je to len kúsok od chalupy, jedlo Vám aj ochotne dovezú až k nám. Stačí si vybrať a zavolať na 0908 577333.
V máji 2023 otvorili malé, milé rodinné Bistro pri Dunaji. Ponúkajú väčšinou ľahšie jedlá s množstvom zeleniny, ale aj klasiku ako vysmážaný syr/karfiol, či medové rebrá a megaponuku burgrov s hranolkami aj bez. Zároveň je to jediný podnik v Jahodnej ktorý aj mimo obeda ponúka polievky a najlepšie točené pivo v okruhu 20 km.
Za zmienku určite stojí aj pizzeria Bistro pri mlyne. Je to takisto rodinný podnik v peknom prostredí na brehu Dunaja s príjemnou obsluhou. Na jedenie ponúkajú len pizze ale veľmi chutne a poctivo spravené v peci na drevo. Na pizzu si ale chvíľu počkáte, pretože nepochopiteľne uprednostňujú telefonické objednávky pred prítomnými hosťami. Pizzu Vám na telefonickú objednávku (0919 313611) privezú aj k nám na chalupu. Točia tu fantastickú pravú Kofolu a vynikajúceho Kozla. Škoda, že len v lete.
Tieto dve bistrá by si mali vymeniť názvy, pretože Bistro pri Dunaji vôbec nie je pri Dunaji. Pri Dunaji je Bistro pri Mlyne, ktoré zase nie je pri mlyne laughing
Veľmi príjemná a v krásnom prostredí pri Malom Dunaji je reštaurácia Alba Régia. Je to štýlová turistická klasika, môžete prísť aj v teplákoch či v športovom. Prostredie je veľmi atraktívne čo sa trochu odzrkadľuje aj na cenách, personál je milý, ale mali by vymeniť kuchára a upgradovať jedálny lístok ...
Ak si chcete spraviť pekný výlet zakončený ozaj dobrým obedom alebo večerou, určite odporúčam Malom Csárdu vo veďlajšej obci Tomášikovo. Csárda sa nachádza priamo na brehu Malého Dunaja a ponúka maďarské gastronomické špeciality. Cez víkend v peknom počasí ale býva dosť plno.
Ne všetkých uvedených miestach sa dohovoríte po slovensky ...

Drevo nad zlato

Nachádzame sa na Žitnom ostrove, ktorý nepatrí práve medzi lesnaté oblasti. Navyše sme v 5.st.ochranného pásma, kde svojvoľný výrub nie je možný. Nie sme schopní obstarať vám toľko dreva aby ste mohli každý večer sedieť pri ohníku. 
Keby sme ho pre vás chceli kúpiť, priestorový meter dreva stojí cca 100 €. Suché drevo si môžete sami nazbierať v okolitom poraste v rámci aktívneho relaxu. Nám na to žiaľ nezostáva čas. Každý od nás dostane balík uhlia na grilovanie a keď stíhame, tak aj základnú dávku dreva. Ďakujeme za pochopenie.

Na záver sa pochválime

Dostali sme 84 recenzií s bodovým priemerom 9,9 b. a sme tak 7. najlepšie hodnotená chata zo 471 chát za posledných 12 mesiacov na portáli Megaubytovanie.(Paradoxne lepšie sa môžu umiestniť aj takí, ktorí dostali len 3 recenzie, ale "všetky" tri 10 bodové).