Chalupa Majer Biffar

Leží na samote v bezprostrednej blízkosti Klátovského ramena. Bola postavená v 50-tych rokoch a obývala ju rodina Egriovcov. Chovali sa tu takmer všetky druhy domácich zvierat a pestovali obilniny, zelenina aj ovocie. Usadlosť bola hospodársky takmer samostatná. Vedľajší objekt obývala rodina, ale ako to už občas býva, súžitie posledných obyvateľov oboch usadlostí nebolo ku koncu práve ideálne ... V 70-tych rokoch bola k pôvodnej budove pristavaná ďalšia časť a ďalšie hospodárske stavby čím sa objekt zväčšil. V apríli 2014 kúpili celý objekt aj s priľahlým rozsiahlymi pozemkami o celkovej rozlohe 24 árov manželia Iveta a Ľuboš Šteklovi, podrobili ho celkovej rozsiahlej kompletnej rekonštrukcii a s láskou sa o neho starajú dodnes. Okrem obvodových múrov, ktoré boli tiež opravené, bolo opravené a vymenené úplne všetko. Odizolované základy, podlahy, nové dlažby, nová strecha aj odkvapy, nové okná a dvere (vonkajšie aj vnútorné), nové elektrické, vodovodné aj odpadové rozvody, nové kúrenie, nová fasáda, nové múry aj vonkajšie dlažby, nové brány ... atď. Všetko zariadenie (nábytok) bolo kúpené alebo vyrobené na mieru a teda je nové. Chalupa nebola zariadená štýlom „čo sa doma vyradí, ide na chalupu“. Objekt je vhodný aj pre náročnejšiu klientelu.

Vybavenie objektu

2 x spálňa
v každej spálni je jedna manželská postel a dve jednopostele. Sú kvalitné drevené z borovicového masícu s vysokým matracom
1 x obývacia izba
(priechodná) s novou rozťahovacou sedačkou a kreslom, TV so satelitom
Celková kapacita
8 pevných lôžok + 1 miesto na (novej) rozťahovacej sedačke.
Kuchyňa
chladnička, plynový sporák s elektrickou rúrou, mikrovlnná rúra, rýchlovarná kanvica
Kúpeľňa
sprchový kút, umývadlo, práčka, WC, druhé-samostatné WC

Na „rušnejšie“ typy pobytu je k dispozícii zateplená spoločenská miestnosť so samostatným vchodom a umývadlom s teplou a studenou vodou (fajčenie povolené), sedenie, audio (USB, radio alebo cez bluetooth z mobilu).

Ústredné kúrenie (ÚK) je plynové, teplá voda je z elektrického bojleru (120l). Dom má vlastný zdroj pitnej a chutnej vody. V obývačke si môžete romanticky prikurovať krbom.

Vonkajšie vybavenie

Vonku si môžete posedieť pri záhradnom grile v osvetlenom altánku so zásuvkami (220V). K dispozícii je aj ohnisko a kotlík s trojnožkou.

Bicykle (v lete)

Na vyžiadanie a za príplatok 10 € si môžete bezplatne vypožičať 6 dospeláckych bicyklov rôznych veľkostí a 2 malé detské bicykle.

Parkovanie

Parkovanie pre 2-3 autá je možné priamo na pozemku (za bránou). Prístupová cesta je prašná, keď prší je blatová ale zjazdná počas celého roka. Vzhľadom na vzdialenosť od Bratislavy (57 km) je objekt vhodný aj na víkendové pobyty. Prevádzka je celoročná.

Zakázané

V celom objekte s výnimkou spoločenskej miestnosti je fajčenie prísne zakázané!
Do chalupy ale ani na pozemok nemajú povolený vstup žiadne domáce zvieratá!

Stravovanie

V chalupe je dobre vybavená kuchyňa a preto pre šikovnú kuchárku nie je problém čokoľvek uvariť či dokonca upiecť. Ale ak si celkom správne poviete, že ste na dovolenku neprišli stáť pri sporáku, v okolí Vám svoje služby ponúkne hneď niekoľko stravovacích zariadení rôznych kategórii. Najbližší je bufet pri odbočke na chalupu. Bufet je čistučký, veľmi gustiózny s milým personálom a chutnou domácou maďarsky ladenou kuchyňou. Napriek svojmu skromnému vzhľadu, čo sa týka jedla je to suverénne to najlepšie čo v okolí nájdete. Doručujeme výbrať si z bohatého denného menu, ktoré varia každý deň úplne čerstvé. Minútky sú z mrazených polotovarov. Zaz mienku určite stojí aj pizzeria Bistro pri mlyne. Je to milý rodinný podnik v krásnom prostredí na brehu Dunaja s príjemnou obsluhou a špičkovým pivom. Na jedenie ponúkajú len pizze ale veľmi chutne a poctivo spravené v peci na drevo. Všetko za ľudové ceny, ale na pizzu si chvíľu počkáte. Veľmi príjemná (hlavne v lete) a v krásnom prostredí pri toku Malého Dunaja je reštaurácia v Alba Régia. Je to štýlová turistická klasika a môžete prísť aj v teplákoch či v športovom. Je to ale skôr o prostredí ako jedle a o službách... :( Je to veľká škoda. Ďalšia reštaurácia je Ranč Czajlik. Chce to byť „vyšší level“ vhodný skôr na oslavu promócii, rodinné oslavy alebo na obed s obchodným partnerom. Jedlo je fajn, obsluha príjemná ale do peňaženky načriete trochu hlbšie.

Vzdialenosti

  • Bufet 600 m
  • Reštaurácia a ranč 2500 m
  • Obchod, pekáreň 1300 m
  • autobusová zastávka SAD 850 m

Ako sa dostanete na Majer Biffar

Z Bratislavy su možné 3 trasy:

  1. Najkratšia ale najpomalšia je cez Šamorín do Dunajskej Stredy a ďalej smer Galanta.
  2. Ideálna je cez Rusovce, Čunovo do Vojky kde Vás bezplatne prevezie cez Dunaj kompa a potom pokračujete do Dunajskej Stredy. Keď sa na kompu nedostanete nič sa nedeje, počkáte na ďalšiu kompu alebo pokračujete ďalej na Gabčíkovo a potom do Dunajskej Stredy. Než príde ďalšia kompa, budete v D.Strede.
  3. Idete priamo do Gabčíkova a potom do Dunajskej Stredy. Je to trochu dlhšie ako ostatné trasy, ale zato rýchlejšie a môžete si spraviť prestávku na Vodnom diele Gabčíkovo, prezrieť si plavebné komory a najesť sa, dať si kofolu a pokračovať v ceste. Veď ste na dovolenke. Na tejto trase je v sezóne pri ceste aj viacero zmrzlinárov.

V Dunajskej Strede sa držíte smeru na Galantu a aj keby ste nechceli, po chvíľke prídete do Jahodnej. V Jahodnej hneď za tabuľou obce odbočíte doľava na prašnú cestu a prídete k nám.

Keď pôjdete z Galanty budete stále smerovať na Dunajskú Stredu, do Jahodnej prídete z opačnej strany a tak musíte prejsť celú dedinu až nakoniec a za benzínovým čerpadlom a bufetom odbočíte doprava na prašnú cestu.

Súradnice: 48°2'44"N, 17°41'30"E (48,0457197, 17,6917681)

Sociálne siete

Počasie v okolí

Jahodná Dunajská Streda

Partneri

Ak si chcete s deťmi od seba navzájom oddýchnuť, máme pre Vás ideálnu alternatívu. Prihláste Váše ratolesti do jedného z našich fantastických detských táborov. Viac ako 20 rokov máme ten najväčší výber tých najatraktívnejších a najbezpečnejších detských táborov na Slovensku ale aj v zahraničí. Kompletnú ponuku nájdete na www.ckusmev.sk.